Jak działamy?

Co roku organizujemy wiele dużych projektów na Politechnice Gdańskiej skierowanych do różnych odbiorców. Dopilnowanie, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik oraz żeby Stowarzyszenie działało jak dobrze naoliwiona maszyna nie jest proste. Oto jak robimy to co robimy!

Co to znaczy być w Beście?

Co roku organizujemy wiele wydarzeń dziejących się na terenie Politechniki Gdańskiej. Nasze wydarzenia tworzone są od podstaw przez grupę osób, chętnych do zorganizowania wydarzenia, nazywanych Core-teamem.

Core-team wybierany jest poprzez głównego organizatora wydarzenia, który wyznaczany jest przez członków stowarzyszenia BEST Gdańsk.
W ten sposób łatwo poznasz nowych znajomych i nauczysz się pracować w grupie osób, z którymi wcześniej nie miałeś/miałaś okazji współpracować!

Tworząc Core team, główny organizator najczęściej dzieli go na różne role, które odpowiadają za organizację różnych części wydarzenia. Przykładowymi rolami w zespole są:

Główną rolą CRowca jest utrzymywanie kontaktów z firmami oraz zachęcanie nowych do uczestnictwa w naszych projektach. Tworzy on również oferty współpracy dla firm oraz pozyskuje partnerów.

PRowiec odpowiada za promocję wydarzeń poprzez tworzenie plakatów, ulotek oraz wykorzystywanie mediów społecznościowych t.j. Facebook czy Instagram do spopularyzowania projektu. Częścią roli PRowca jest także tworzenie grafik potrzebnych do projektów.

Rolą Logistyka jest organizacja miejsca wydarzenia, kontakt z władzami uczelni oraz zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom. To jego zadaniem jest dopilnowanie aby wszystko było na swoim miejscu i działało jak należy!

HRowiec zajmuje się tworzeniem harmonogramów projektów, kontaktuje się z wykładowcami aby współpracować z nimi przy wydarzeniu.
Tworzy również formularze zgłoszeniowe oraz zachęca grono studenckie do uczestnictwa.
Rolę, jaką chcesz pełnić, wybierasz Ty! Nie bój się podejmować nowych wyzwań, nasze stowarzyszenie opiera się na poznawaniu siebie oraz rozwoju nowych umiejętności. W Beście zawsze możesz liczyć na pomocną dłoń, a nowi członkowie są zawsze motywowani do podejmowania nowych wyzwań!
Wiktoria Kąkol
Wiceprezes ds. Zasobów Ludzkich

BEST Międzynarodowy

Board of European Students of Technology jest międzynarodową organizacją non-profit, zrzeszającą tysiące studentów uczelni technicznych z 34 krajów Europejskich. Od 32 lat jako BEST umożliwiamy porozumienie, współpracę i wymianę doświadczeń pomiędzy studentami z całej Europy!
Oprócz tego dajemy możliwość integracji i rozwoju w międzynarodowym środowisku, sprzyjającemu poznawaniu różnych aspektów społecznych i kulturowych.

Nasze wartości

Tworząc nasze projekty na poziomie lokalnym oraz międzynarodowym staramy się pamiętać i zawsze mieć na uwadze te 5 wartości.

Organizacja projektów to także okazja na naukę bycia elastycznym i dostosowywania się do warunków powierzonych zadań.

Oprócz ciężkiej pracy nad własnym rozwojem i podążaniu swoją ścieżką kariery, warto jest czasem odpocząć. Dlatego nasza dewiza: „Work Hard, Play Harder” idealnie odzwierciedla naszą misję.

BEST działa jak jeden organizm. Jesteśmy tu dla siebie, dlatego staramy się działać jak jedna grupa przyjaciół!
W Beście głównym motorem napędowym jest – rozwój oczywiście, Twój jak i nasz.
Tworząc projekty uczymy się nowych umiejętności oraz wychodzimy z własnej strefy komfortu, stając się zostać lepszą wersją siebie!

Uważamy, że nauka nie musi być nudna i spojona z siedzeniem przy książkach. Działając razem z nami posiądziesz praktyczne umiejętności, które pomogą ci w Twojej ścieżce kariery!

XXI Zarząd BEST-u

Te kilka osób czuwa nad naszym Stowarzyszeniem. Są głównym kontaktem z Uczelnią, Firmami z którymi współpracujemy, międzynarodowymi ciałami BESTu oraz dbają o to, żeby atmosfera i relacje wewnątrz Stowarzyszenia były na najwyższym poziomie!

Sandra_Tokarska
Prezes

Sandra Tokarska

sandra.tokarska@best.gdansk.pl

Monika_Sosna
Skarbnik

Monika Sosna

monika.sosna@best.gdansk.pl

Marta_Szalewska
Sekretarz

Marta Szalewska

marta.szalewska@best.gdansk.pl

Wiktoria_Kąkol
Wiceprezes ds. Zasobów Ludzkich

Wiktoria Kąkol

wiktoria.kakol@best.gdansk.pl

David_Goetz
Wiceprezes ds. Kontaktów z Firmami

David Goetz

david.goetz@best.gdansk.pl

Agata_Kasprowicz
Wiceprezes ds. Promocji

Agata Kasprowicz

agata.kasprowicz@best.gdansk.pl

Kolejną składową naszej pracy są grupy robocze

Każdą grupą roboczą kieruje jeden z członków zarządu. Pomagają mu oni osiągać cele oraz są członkami zespołów projektowych zajmując się poszczególnymi aspektami pracy nad wydarzeniami.

Grupa Corporate Relations

Jej liderem jest Wiceprezes ds. Kontaktów z Firmami. Członkowie tej grupy roboczej zajmują się nawiązywaniem kontaktów i relacji z firmami.

Grupa Public Relations

Jej liderem jest Wiceprezes ds. Promocji, a jej członkowie odpowiadają za dobry wizerunek naszego stowarzyszenia oraz jego promocję.

Grupa Logistyczna

Liderem tej grupy jest Sekretarz. Odpowiada ona za najbardziej podstawowe funkcje organizacyjne, bez których wydarzenie nie mogło by się odbyć. 

Grupa Human Resources

Liderem tej grupy jest Wiceprezes ds. Zasobów Ludzkich. Członkowie tej grupy roboczej odpowiadają za dobrą atmosferę wśród członków.