BEST to nie tylko BEST lokalny, ale także międzynarodowy.
Jednymi z największych projektów realizowanych na szczeblu międzynarodowym są kursy naukowe organizowane przez każdą grupę lokalną BEST-u!

Czym jest BEST-owy Kurs?

Kurs Naukowy to projekt, podczas którego studenci wyższych uczelni technicznych z całej Europy mają niepowtarzalną okazję wzbogacić swoją wiedzę, poznać obcą kulturę i zintegrować się ze sobą. Każdy kurs odbywa się na różnych europejskich uczelniach, w ramach działalności lokalnych grup BEST-u.
Każdy kurs ma też własną tematykę oraz niepowtarzalny klimat! Przykładowo, motywem przewodnim naszych dwóch ostatnich kursów była sztuczna inteligencja oraz technologie kosmiczne.

W trakcie trwania kursów czekają Cię wykłady prowadzone przez profesorów lokalnych uczelni czy przedstawicieli firm chcących wzbogacić waszą wiedzę o nowinki technologiczne oraz praktyczne rozwiązania techniczne.

Poza częścią edukacyjną, zainteresować Cię może również strona wypoczynkowa wydarzenia, podczaj której będziesz miał okazję między innymi pozwiedzać miasto i uczestniczyć we wspólnych imprezach, poznając ducha naszej organizacji.

przez 4 pory roku

maksymalnie 88 euro

7-14 dni

FAQ

Pytania związane z COVID-19 i organizacją wyjazdu

Organizująca Lokalna Grupa BEST dopilnuje, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo podczas trwania całego wydarzenia.

W miarę zbliżania się terminu imprezy, po uzyskaniu akceptacji, możesz skontaktować się z organizującą ją Lokalną Grupą BEST, która wyjaśni Ci wszystko, co musisz wiedzieć o sytuacji związanej z COVID-19 w swoim mieście. Możesz również śledzić ogólne strony, takie jak Re-open EU, które dostarczają informacji na temat różnych środków, w tym na temat kwarantanny i wymagań dotyczących badań dla podróżnych, certyfikatu EU Digital COVID itp. Powinno to Wam pomóc w zaplanowaniu podróży po Europie, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i zdrowia.

Przed rozpoczęciem kursu, należy skontaktować się z organizatorem Lokalnej Grupy BEST, a oni postarają się pomóc Ci znaleźć zakwaterowanie.

Możesz poprosić o oficjalne zaproszenie od organizującej dany kurs Lokalnej Grupy BEST.

Wymagania będą zależały od kraju, do którego się wybierasz, a także od środków bezpieczeństwa ustalonych przez organizującą Lokalną Grupę BEST. Organizatorzy przekażą Ci niezbędne informacje bliżej terminu wydarzenia.

Po okazaniu dowodu anulowania przejazdu/przelotu od firmy przewozowej, będziesz mógł odzyskać wpłaconą zaliczkę.

Powinieneś ostrzec organizatora LBG. Każdy przypadek będzie rozpatrywany osobno, ale ostrzeżenie na 1 miesiąc przed Kursem powinno wystarczyć, abyś otrzymał zwrot wpłaconej zaliczki.

Po okazaniu dowodu takiego ograniczenia wprowadzonego przez swój kraj, będziesz mógł odzyskać wpłaconą zaliczkę.

LBG powinno poinformować Cię, jakie są Twoje możliwości, staraj się być na bieżąco ze środkami komunikacji stosowanymi pomiędzy LBG, a uczestnikami. Jeśli Kurs zostanie odwołany, będziesz mógł odzyskać wpłaconą zaliczkę.

Cena kursów

Organizująca projekt Lokalna Grupa BEST (LBG) stara się zdobyć jak najwięcej pieniędzy poprzez współpracę z kilkoma organizacjami. Uniwersytety są zainteresowane goszczeniem zagranicznych studentów oraz tym, by być jak najbardziej otwartym na międzynarodową współpracę. Firmy chcą docierać do studentów o europejskich poglądach, co odbywa się podczas wydarzenia poprzez prezentacje firm, wykłady gościnne lub wizyty w firmach. W niektórych krajach związki studenckie zapewniają również pomoc finansową.

Opłata zależy głównie od sytuacji w Lokalnej Grupie BEST – od tego, jak duże wsparcie otrzymują od uczelni, związku studenckiego itp.

Maksymalna opłata wynosi 8 euro za dzień (ale nie więcej niż 88 euro za całe wydarzenie). To, czy student płaci pełną czy obniżoną opłatę, zależy od kraju, w którym studiuje.

Selekcja

Organizująca LBG otrzymuje wszystkie zgłoszenia nadesłane przez studentów, a następnie decyzja podejmowana jest w oparciu o aspekty regionalne (starają się pozyskać ludzi z całej Europy, więc generalnie nie przyjmują więcej niż jednego studenta z każdego miasta/kraju), list motywacyjny (muszą przeczytać ich wiele, więc postaraj się być kreatywny!) i ewentualnie o wykształcenie (tylko jeśli potrzebujesz wcześniejszej wiedzy do konkretnego wydarzenia). Organizatorzy dążą również do tego, aby wśród uczestników była równa liczba kobiet i mężczyzn. Jeśli nie wiesz, jak zacząć swój list motywacyjny, przeczytaj nasze wskazówki, jak napisać list motywacyjny.

Tak! Możesz ubiegać się o udział w każdym wydarzeniu, ale w niektórych przypadkach może to nie być rozsądne. Możliwe, że jedno wydarzenie wymaga pewnej wiedzy i jeśli jej nie posiadasz, możesz nie zostać przyjęty. Z drugiej strony, mogą być też kursy o tematyce, w której masz już dużą wiedzę, ale kurs jest dla początkujących w danej dziedzinie i wtedy może się on okazać dla Ciebie zbyt prosty lub nudny!

Możesz zgłosić się na maksymalnie trzy Kursy BEST i trzy wydarzenia innego rodzaju (edukacyjne, rozrywkowe) w sezonie. Możesz zostać przyjęty na co najwyżej jeden BEST Course w sezonie (ale na dowolną liczbę innych wydarzeń).

Na podstronach zawierających szczegóły konkretnych kursów widnieją przyciski do aplikowania:

Należy wcześniej przygotować list motywacyjny. Po pomyślnym złożeniu aplikacji, zostaniesz poproszony o zweryfikowanie statusu studenta (jest to niezbędne, ponieważ kursy skierowane są tylko do studentów) oraz poziomu znajomości języka angielskiego (spokojnie, to nic strasznego). Następnie pozostaje oczekiwać na wyniki selekcji.

Pomoc w napisaniu listu znajdziesz tutaj!

Nie trzeba. Kursy skierowane są do wszystkich, zarówno do osób będących członkami BEST-u, jak i osób spoza Stowarzyszenia. Według rekomendacji, podczas kursu będzie maksymalnie sześć osób z BEST-u.

Tak. Możesz skontaktować się z osobami odpowiedzialnymi za promocję kursów:

Agnieszka Kwiatek (agnieszka.kwiatek@best.gdansk.pl) & Filip Sołtys (filip.soltys@best.gdansk.pl

Co się dzieje dalej?

Więcej informacji możesz znaleźć w przewodniku Never Alone!

Cóż, najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest doświadczenie tego, więc  aplikuj już teraz!

Możesz spróbować ponownie w następnych sezonach. Istnieją cztery sezony dla wydarzeń BEST-owych : Zima, Wiosna, Lato i Jesień. Możesz również dołączyć do BEST-u i brać udział w wewnętrznych imprezach BEST-owych.

Po egzaminie końcowym otrzymasz certyfikat BEST-owy potwierdzający uczestnictwo w kursie oraz opisujący jego treść. Certyfikat BEST-owy posiada pieczęć uniwersytetu i podpis nauczyciela. Od Twojej macierzystej uczelni zależy, czy uzna ten kurs i przyzna Ci punkty.

Jak wygląda kurs?

Podczas kursów zaplanowane są aktywności merytoryczne prowadzone przez specjalistów z danej dziedziny, integracje, wycieczki itp. Ramowy plan możesz sprawdzić na podstronach poszczególnych kursów (event schedule).

Oprócz tego, jest to świetna okazja do nawiązania niesamowitych znajomości i poznania kultury danego kraju!

Kursy trwają minimum 7 dni, wliczając w to dzień przyjazdu i wyjazdu. Nie ma górnego limitu.

A może masz pytanie, które nie zostało zawarte w FAQ?
Skontaktuj się z nami!

Agnieszka_Kwiatek

Agnieszka Kwiatek

BEST Awareness Responsible

agnieszka.kwiatek@best.gdansk.pl

Filip_Sołtys

Filip Sołtys

BEST Awareness Responsible

filip.soltys@best.gdansk.pl